Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 11:43

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Ponieważ w tym roku święto całej społeczności szkolnej przypadło w sobotę, uczciliśmy je w piątek. Nie przeszkadzało nam,
że to piątek trzynastego.

Na sali gimnastycznej naszego gimnazjum, w otoczeniu pięknych dekoracji przygotowanych przez panie Marzenę Wywrocką i Elżbietę Mikulską, zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni i obsługi szkoły.

Uroczystości rozpoczęliśmy od upamiętnienia XVII Dnia Papieskiego, któremu w tym roku przyświecała maksyma „Idźmy naprzód z nadzieją”. Myśl przyświecającą obchodom zobrazowała młodzież pod czujnym okiem katechetki, pani Agnieszki Pięknej.

Następnie Pani Dyrektor, Anna Borejko, podziękowała nauczycielom, pracownikom administracyjnym i obsłudze szkoły za trud i energię wkładane w wykonywaną pracę oraz wręczyła Nagrody Dyrektorskie.

W imieniu uczniów, najszczersze życzenia przekazał również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Szymon Żukowski. Następnie gimnazjaliści zabrali nas do pokoju nauczycielskiego, gdzie w zabawny i rymowany sposób zaprezentowali zmagania nauczycieli ze szkolną codziennością, czym wywołali uśmiechy na twarzach zebranych widzów.

Cała impreza przebiegła w przyjaznej atmosferze i bez zakłóceń dzięki pomocy nauczycieli, pań Marzeny Wywrockiej, Elżbiety Mikulskiej i Agnieszki Pięknej oraz pana Macieja Antoszkiewicza. Ogromny wkład w przygotowanie i przebieg mieli również niezastąpieni uczniowie naszego gimnazjum.