Integracja - słuszna racja! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:24

img 1088To i inne hasła skandowali głośno uczestnicy Marszu Godności, który odbył się 9 czerwca 2017r. w Dobrym Mieście. Wśród jego uczestników znaleźli się także dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum. Ulicami naszego miasteczka przeszedł barwny korowód zorganizowany przez dobromiejskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z okazji obchodzonego 5 maja Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wzięli w nim udział także wolontariusze z naszej szkoły, którzy wspierali terapeutów  i służyli pomocą uczestnikom Powiatowego Dnia Integracji. Dzięki sąsiedztwu z gimnazjum osoby niepełnosprawne mają możliwość pełniejszej integracji ze społeczeństwem, zaś gimnazjaliści uczą się obecności takich osób w codziennym życiu.