Prezentacja PDF Drukuj Email
piątek, 27 stycznia 2017 08:12

prezentacjaW ramach współpracy biblioteki szkolnej Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście zapraszam  do Klubu Podróżnika w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym  w Oddziale dla Dzieci w Dobrym Mieście. Zawiadamiam, że spotkania w Klubie odbywają się raz w miesiącu. Pomysłodawczynią Klubu jest pani Alicja Bober, bibliotekarka i pracownik CKB. Plakat promujący to przedsięwzięcie wykonała pani Beata Samko, kustosz Skansenu Miejskiego w Dobrym Mieście.

     Po raz pierwszy spotkanie w Klubie odbyło 19.01.2017r.o godzinie 16.00  po harcersku, ponieważ swoją prezentację pt. „Harcerze na Polach Grunwaldu 2016” przedstawili druhna Paulina Gejło i  druh Jakub  Jaworski. Opowiedzieli o swoich wrażeniach z Ogólnopolskiego Zlotu Grunwaldzkiego, na którym byli w  przez 7 dni w połowie lipcu 2016 r. Jest to impreza organizowana przez Chorągiew Warmińsko-Mazurską ZHP im. Grunwaldu i odbywa się co roku na Polach Grunwaldu, gromadząc drużyny harcerskie z Polski i z zagranicy.

    W Klubie Podróżnika druhowie zaprezentowali harcerskie pamiątki i koszulkę zlotu. W czasie spotkania  uczestnicy zaśpiewali harcerską piosenkę pt. ”Krajka”, obejrzeli nagranie tańca zwanego belgijką w wykonaniu uczniów klasy III b z Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście, zapoznali się też z przedsięwzięciem wigilijnym Hufca ZHP z Ornety. W spotkaniu wzięli udział m.in. pani Beata Kępińska, wychowawczyni kl. III d oraz mama i brat Pauliny.

   W podziękowaniu za prezentację w Klubie Podróżnika pani Alicja Bober wręczyła  Paulinie  i Kubie nagrody książkowe. Na koniec pożegnaliśmy się po harcersku, przekazując w kręgu iskierkę przyjaźni.

                                                                                                                          Irena Kuźma